на Кина Мини големина TWS слушалки Добавувач на Bluetooth безжични слушалки Кина |Велип Производство и фабрика |Велип

Mini Size TWS Earbuds Добавувач на Bluetooth безжични слушалки Кина |Велип

Мини TWS Вистински безжични Bluetooth слушалки со магнетни слушалки Кутија за полнење Стерео музички слушалки во уво Спортски слушалки Без раце со микрофон.

* Да уживате во вашата музика во секое време, на кое било место

* Погоден за повеќе сценарија

* За различни видови уши

* Со магнетно куќиште

* Дигитален електронски дисплеј

* Удобно и преносливо

* Широко компатибилен


Детали за производот

Осврти на клиенти

Компанијата

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Карактеристики на производот

【Безжични слушалки Mini TWS】

TWS мини слушалкисо ново решение Bluetooth 5.0, намалување на фреквенцискиот опсег од 2,4 GHz, WIFI, итн. За да уживате во вашата музика во секое време, каде било.

【Операција со допир】

Ракувањето со една рака е ефикасно и брзо.Левата и десната слушалка имаат посебни функции на допир.Нема потреба од мобилен телефон, сите операции се на дофат на раката, без разлика дали слушате музика или зборувате, можете лесно да работите со само еден допир.

Погоден за повеќе сценарија】

Додека возите: побезбедно за удобно и поудобно остварување и примање повици

Во движење: повеќе не се плаши од здодевен распоред прекрасен цело време

Во движење: нема незгодна безжична мрежа, не се плаши да падне

Пренослив: мини големина, земете го и користете го во секое време и каде било.

【Дигитален електронски дисплеј】

TWS минибезжични слушалкикористете пријателски дизајн со новододадениот екран со напојување.Нивоата на полнење на енергијата во кабината и слушалките може јасно да се видат.

【Удобно】

Мини TWS ушни пупки совршено се вклопуваат за различни видови уши со силиконски врвови за уши.Отпорен на пот, вода и дожд, оваа TWS водоотпорна слушалка секогаш може да остане привлечна без оглед на спортот што го правите, идеални за потење во теретана. (Не заборавајте да ги исчистите слушалките после вежбање)

【Широко компатибилен】

Безжични TWS слушалкикомпатибилен со iPhone11 / X MAX / XR / X / 8/7 / 6S / 6S Plus, Samsung Galaxy S10 / S10 PLUS / S9 / S9 PLUS / S7 / S6, Huawei, LG G5 G4 G3, Sony, iPad, таблет, итн Забелешка: ако пупките за уши се урнаа (слушалките не реагираат), притиснете ги и задржете ги слушалките околу 12 секунди за да ги ресетирате слушалките.

WELLYP е професионален производител на аудио уреди. Од 2004 година ние сме снаодливи да брендираме приспособена идеја и да го зголемиме вашиот профит.Подготвени сме на секој начин да ви помогнеме во достигнувањата во аудио уредите.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Спецификација на производот:

Модел бр: WEB-AP22
Бренд: Велип
Решение: Блутрум 5616
Bluetooth: 5.0
Батерија за футрола за полнење: 220 mAh, со заштитна плоча
Батерија за слушалки: 35 mAh
Квалитет на звукот на слушалките гласен и јасен звук
Стабилна Bluetooth конекција Да
Спарувањето со Bluetooth е едноставно, не е потребен скокачки прозорец Да
Магнетно куќиште Да
Време на зборување/музика: до 3 часа

Детали Прикажи

https://www.wellypaudio.com/mini-tws-earbuds-wellyp-product/
https://www.wellypaudio.com/mini-tws-earbuds-wellyp-product/
https://www.wellypaudio.com/mini-tws-earbuds-wellyp-product/
https://www.wellypaudio.com/mini-tws-earbuds-wellyp-product/
https://www.wellypaudio.com/mini-tws-earbuds-wellyp-product/
https://www.wellypaudio.com/mini-tws-earbuds-wellyp-product/

Повеќе причини за работа со Wellyp

18 години

Богато OEM/ODM искуство во производство и маркетинг на технолошки уреди

Бесплатно земање примероци

Тестирајте го квалитетот пред нарачката?Нема проблем, ние може да понудиме бесплатен неутрален примерок за залихи за потенцијални прашања или само да наплаќаме претплатен курирски товар до вашата врата

Социјална усогласеност

Фабриката е подложена на социјална ревизија секоја година, со BSCI или Sedex алтернативно

Едногодишна гаранција

Прашања или поплаки?Тука сме да помогнеме, да стапиме во контакт преку телефон, е-пошта или разговор.

Најдобра услуга значи конкурентна цена, брза испорака и ефективна комуникација.Ние многу ја цениме можноста да се натпреваруваме за вашето партнерство.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

 • Претходно:
 • Следно:

 • осврти на клиенти wellyp-

  ЗА НАС WELLYP

  П: Која е најмалата големина на слушалката?

  О: Според Ерин, А-3 е „најмалата слушалка во светот“.

  П: Кои се најмалите AirPods?

  О: Ерин вели дека А-3 се „најмалите и најлесните“ слушалки некогаш направени

  П: Што е подобро TWS или слушалки?

  О: TWS генерално може да има подобар квалитет на звукот.

  П: Кои се најдобрите безжични слушалки за мали уши?

  О: Можете да ја пробате нашата ставка # WEB-AP19Спортски слушалки TWS

  П: Дали можете да го наполните куќиштето со вклучен кабел за полнење од тип C?

  О: Тоа е она што го правев.Спуштете ја слушалката во куќиштето и приклучете го дадениот кабел од типот C во куќиштето и приклучокот за USB и почекајте да каже 100% наполнето.

  П: Дали е ова компатибилно со iPhone?

  О: Работи со кој било паметен телефон или уред што има функција Bluetooth, така што треба да работи и со iPhone.

  П: Како да знам дали слушалките се исклучени?

  О: Само ставете ги на нивниот случај.

  П: Може ли да имам различен волумен на секоја страна?

  О: Нема контрола на јачината на звукот на слушалките.Можеби ќе биде возможно ако сигналот на Bluetooth е навистина стерео и главниот уред (телефон, таблет, компјутер) има можност да ја менува јачината на звукот на левиот и десниот канал.

  П: Како знаете кога слушалките се целосно наполнети

  О: Ќе се покаже на случајот дека се 100% полни.

  П: Дали и L и R слушалките имаат микрофон?

  О: Да, тие го прават тоа.

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја