на Се продаваат прилагодени висококвалитетни спортски слушалки TWS од кинески производител|Велип Производство и фабрика |Велип

Производител приспособени висококвалитетни спортски слушалки TWS за продажба|Велип

Овие безжични ушни слушалки на големо може да се користат за спорт. Најдобрите и висококвалитетни вистински безжични слушалки за вежбање што можете да ги купите во Wellyp, бидејќи ние сме професионални производители на аудио слушалки во Кина и имаме професионален, ефикасен и иновативен менаџерски тим во развојот на производи , производство, квалитет, маркетинг и пост-продажба, поддржуваме OEM и ODM случаи.
If you need have our catalog or more information,please send it to sales4@wellyp.com

Подобрете ја вашата тренинг сесија со удобно слушање на вашата музика со овиенавистина безжични спортски слушалки илиtws гејмерски слушалки.Совршено се вклопува на увото што ги прави совршена опција за спорт или тренинг.Куќичката за полнење ви овозможува да ги наполните слушалките до 3 пати по целосно полнење на куќиштето.

* Пренослива мини големина за спорт каде било

* Удобно се вклопува и отпорен на пот

* Погоден за повеќе сценарија

* За различни видови уши

* Со магнетно куќиште

* Дигитален електронски дисплеј

* Удобно и преносливо

* Широко компатибилен


Детали за производот

Осврти на клиенти

Компанијата

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Карактеристики на производот

【ТWS спортски безжични слушалки】

Спортски слушалки TWSсо ново решение Bluetooth 5.0, намалување на фреквенцискиот опсег од 2,4 GHz, WIFI, итн. За да уживате во вашата музика во секое време, каде било.

【Операција со допир】

Ракувањето со една рака е ефикасно и брзо.Левата и десната слушалка имаат посебни функции на допир.Нема потреба од мобилен телефон, сите операции се на дофат на раката, без разлика дали слушате музика или зборувате, можете лесно да работите со само еден допир.

【Погоден за повеќе сценарија】

Додека возите: побезбедно за удобно и поудобно остварување и примање повици

Во движење: повеќе не се плаши од здодевен распоред прекрасен цело време

Во движење: нема незгодна безжична мрежа, не се плаши да падне

Пренослив: мини големина, земете го и користете го во секое време и каде било.

【Дигитален електронски дисплеј】

Стерео слушалките TWS користат пријателски дизајн со новододадениот екран со напојување.Нивоата на полнење на енергијата во кабината и слушалките може јасно да се видат.

【Удобно】

ОваBluetooth спортски слушалкисовршено се вклопуваат за различни видови уши со силиконски врвови за уши.Отпорни на пот, вода и дожд, овие водоотпорни слушалки TWS секогаш можат да останат удобни без оглед на спортот што го правите, идеални за потење во теретана.(Не заборавајте да ги исчистите слушалките после вежбање)

【Широко компатибилен】

безжични слушалкиза мобилен телефон, компатибилен со iPhone11 / X MAX / XR / X / 8/7 / 6S / 6S Plus, Samsung Galaxy S10 / S10 PLUS / S9 / S9 PLUS / S7 / S6, Huawei, LG G5 G4 G3, Sony, iPad , таблет, итн. Забелешка: ако пупките за уши се урнаа (слушалките не реагираат), притиснете ги и држете ги слушалките околу 12 секунди за да ги ресетирате слушалките.

WELLYP е професионален производител на аудио уреди. Од 2004 година ние сме снаодливи да брендираме приспособена идеја и да го зголемиме вашиот профит.Подготвени сме на секој начин да ви помогнеме во достигнувањата во аудио уредите.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Спецификација на производот:

Модел бр: WEB-AP19
Бренд: Велип
Решение: Блутрум 5616
Bluetooth: 5.0
Батерија за футрола за полнење: 220 mAh, со заштитна плоча
Батерија за слушалки: 30 mAh
Квалитет на звукот на слушалките гласен и јасен звук
Стабилна Bluetooth конекција Да
Спарувањето со Bluetooth е едноставно, не е потребен скокачки прозорец Да
Магнетно куќиште Да
Време на зборување/музика: до 3 часа

Упатства за TWS спортски слушалки

Отворете ја футролата за полнење, не притискајте ниедно копче, слушалките ќе се вклучат и автоматски ќе влезат во режим на спарување, сијаличката на десната слушалка трепка црвено/сино, алтернативно.Поврзете го вашиот уред со пребарување на „TWS EARBUDS“, сините LED светла се вклучени кога се поврзани.Слушалките TWS автоматски повторно ќе се поврзат со последниот спарен уред.

Со приказ на екранот

https://www.wellypaudio.com/tws-sport-earbuds-wellyp-product/
евтини спортски слушалки
Спортски слушалки TWS
https://www.wellypaudio.com/tws-sport-earbuds-wellyp-product/
ушни слушалки за спортски wellyp

Светлосен приказ

спортски слушалки со Bluetooth
Bluetooth слушалки спортски Wellyp
најдобрите спортски Bluetooth слушалки
најдобрите спортски Bluetooth слушалки wellyp
безжични слушалки за спорт

Повеќе причини за работа со Wellyp

18 години

Богато OEM/ODM искуство во производство и маркетинг на технолошки уреди

Бесплатно земање примероци

Тестирајте го квалитетот пред нарачката?Нема проблем, ние може да понудиме бесплатен неутрален примерок за залихи за потенцијални прашања или само да наплаќаме претплатен курирски товар до вашата врата

Социјална усогласеност

Фабриката е подложена на социјална ревизија секоја година, со BSCI или Sedex алтернативно

Едногодишна гаранција

Прашања или поплаки?Тука сме да помогнеме, да стапиме во контакт преку телефон, е-пошта или разговор.

Најдобра услуга значи конкурентна цена, брза испорака и ефективна комуникација.Ние многу ја цениме можноста да се натпреваруваме за вашето партнерство.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

 • Претходно:
 • Следно:

 • осврти на клиенти wellyp-

  ЗА НАС WELLYP

  П: Дали вреди да се купи TWS?

  О: Да, тие вредат, особено ако сте за фитнес или патување.Цените на безжичните слушалки се намалија многу во последниве години.Недостатокот на жици овозможува подобар опсег на движење, поврзување со различни уреди, а најновите безжични слушалки имаат голем опсег, меморија и траење на батеријата. П: Зошто моите Bluetooth слушалки автоматски се исклучуваат?

  П: Која марка е најдобра за TWS слушалки?

  О: WELLYP е врвен избор за повеќето купувачи кога ги бараат најдобрите музички уреди.Овие TWS слушалки од брендот го нудат најдоброто поништување на шумот што го подобрува вашето слушање и нуди висококвалитетен звук.

  П: Избор на вистински безжични спортски слушалки - што е важно?

  О: Тесно прицврстување на крилата за уши или куките за уши: мора да бидете сигурни дека безжичните слушалки остануваат во вашите уши. Силно се препорачува да барате крила за уши што влегуваат во вашите уши или куки за уши што се движат околу вашите уши.Тие додаваат уште една врска помеѓу слушалката и вашето уво до стандардниот гумен врв - и обезбедуваат да останат внатре кога ќе се потите.

  Барем IPX5 водоотпорен: Иако нивото на водоотпорност IPX не кажува сè за тоа колку добри слушалки можат да се спротивстават на временските услови, важно е да се знае дека водоотпорните ушни слушалки IPX5 треба да преживеат дожд и пот, а водоотпорните слушалки IPX7 треба да преживеат дожд, пот и туширање потоа.

  Квалитет на звукот: Кога се движите навистина брзо или интензивно, не можете да ги слушнете истите детали во музиката што вообичаено би ги слушале кога слушате музика на концентриран начин.Најважните аспекти за квалитетот на звукот при спортување е чист звук и сегашен, возбудлив бас.

   

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја