на Кинески жичени слушалки за игри OEM&ODM USB 7.1 виртуелен опкружувачки звук со непобедлива цена|Велип Производство и фабрика |Велип

Жичени слушалки за игри OEM&ODM USB 7.1 виртуелен опкружувачки звук со непобедлива цена|Велип

 • Ова се најдобрите слушалки за игри што ќе ви овозможат врвни аудио искуства - без оглед на вашата платформа или буџет, дајте им на вашите играчи предноста што им е потребна за да победат со слушалките за еспортски игри.Сигурна услуга за клиенти. има една тука за вас!Контактирајте не!
 • Електронски Слушалки за игри со жица за спорт компјутер најдобрите слушалки за игри во Кина со дизајн со затворен грб.Може да создаде голема и без глава пасивна звучна сцена за да ви помогне во аудиото, со микрофон за поништување шум, со 7.1 виртуелен сараунд канал, оригиналниот квалитет на звукот.Исто така, има удобно вклопување, а ушите се обложени со мек материјал кој се чувствува добро.Тоа е со природен профил на звук, опсегот на бас е добро избалансиран и рамен.

Детали за производот

Осврти на клиенти

Компанија

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Карактеристики на производот

【Динамични RGB светла】

На ова најдобро се дизајнирани уникатни RGB LED светласлушалки за игрижичени, чисти и светли, боите што автоматски се менуваат ја подобруваат атмосферата на игрите.

Жичните ушни слушалки за игри со високи перформанси се совршени за играње.

【7.1 сараунд на стерео звук】

Слушалките со жичен опкружувачки звук доаѓаат со висококвалитетен звучник од 50 мм, со технологија за 7,1 стерео саундтрак.Надградениот IC помага да се прикаже неверојатен јасен сараунд звук на сеопфатен начин, така што комбинацијата на екранот на играта и стерео сараунд звукот е пореално и поприродно, за да ја слушнете најдобрата реалност во вашиот свет на игри со жичени слушалки за играње.

【Микрофон за отстранување на шум】

микрофонот за отстранување шум го оптимизираше разговорот за играта

околината, автоматски се справува со околниот шум, испраќа чист глас до секој член на тимот за игри.Бесплатно свиткување и ротирачки микрофон, намалување на шумот со висока дефиниција, без шум, непречена комуникација, повозбудливи тимски борби.Целиот материјал од мека кожа затвора заштитни ушни ленти, ленти за свиткување и ушни перничиња што дишат, за да бидете сигурни дека ќе ги носите со овие жичени слушалки со микрофон долго време.

【Компатибилност со опрема】

жичени гејмерски слушалкиза поддршка на десктоп, лаптоп, PS4, Xbox преку 3,5 mm или USB, што ви овозможува слободно играње и удобно искуство.Покрај тоа, доаѓа со контролер за контрола на јачината на звукот, микрофонот, позадинското осветлување директно на вашите жичени слушалки ps4 со микрофон.

【Обезбедување квалитет】

ВЕЛИПе професионална фабрика за слушалки за аудио уреди.Како нашето најново лансирање, оваа PS4 слушалка со жичен микрофон ви носи завидни очи.Контактирајте не сега!

WELLYP е професионален производител на аудио уреди. Од 2004 година ние сме снаодливи да брендираме приспособена идеја и да го зголемиме вашиот профит.Подготвени сме на секој начин да ви помогнеме во достигнувањата во аудио уредите.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Спецификација на производот:

Модел: WGH-V10
Бренд: Велип
Комуникација: Жичен
Фреквенција: 20 Hz до 200 KHz
Импеданса: 32Ω±15%
Големина на звучник: 50 мм
Чувствителност: 110dB±5dB
Чувствителност на микрофонот: -45dB±3dB
Приклучок : 3,5 mm или USB или 1 * 3,5 mm + USB

Детали Прикажи

Жичени слушалки за игри
Жичени слушалки за игри Wellyp
Жичени слушалки за игри USB 7.1 виртуелен опкружувачки звук

Повеќе причини за работа со Wellyp

18 години

Богато OEM/ODM искуство во производство и маркетинг на технолошки уреди

Бесплатно земање примероци

Тестирајте го квалитетот пред нарачката?Нема проблем, ние може да понудиме бесплатен неутрален примерок за залихи за потенцијални прашања или само да наплаќаме претплатен курирски товар до вашата врата

Социјална усогласеност

Фабриката е подложена на социјална ревизија секоја година, со BSCI или Sedex алтернативно

Едногодишна гаранција

Прашања или поплаки?Тука сме да помогнеме, да стапиме во контакт преку телефон, е-пошта или разговор.

Најдобра услуга значи конкурентна цена, брза испорака и ефективна комуникација.Ние многу ја цениме можноста да се натпреваруваме за вашето партнерство.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

 • Претходно:
 • Следно:

 • осврти на клиенти wellyp-

  ЗА НАС WELLYP

  П:Дали 7.1 опкружувачки звук работи за игри?

  О: Да, 7.1 опкружувачки звук е вообичаено име за аудио систем кој може да рекреира звуци под различни агли и растојанија, дозволувајќи му на слушателот да ја визуелизира позицијата на објектот со звук. Овие системи најчесто се користат во конфигурации за домашно кино и слушалки кои помагаат да се потопи корисници со целосно аудио искуство.

  П: Кои слушалки за игри имаат опкружувачки звук?

  О: Сите наши модели на жичени слушалки за игри имаат опкружувачки звук и може да ве направи со целосно искуство со аудио и играње игри.

  П: Кои жичени слушалки се најдобри за игри?

  О: Можете да ја пробате нашата ставка WCH-V10.

  П: Кои слушалки не се направени во Кина?

  О: Аудио додатоците и слушалките што не се произведени во Кина може да биде тешко да се набават за разумни цени.

  П: Дали жичените слушалки се добри за игри?

  О: Можете да користите жичени слушалки со речиси секој уред, можете јасно да ја слушате вашата околина и вашите сојузници, без да се грижите за полнење на батериите.

  П: Колку долго траат жичените слушалки?

  О: Просечниот животен век на слушалките е обично околу 2 години.

  П: Како можам да направам моите жичени слушалки да траат подолго?

  О: Ве молиме проверете ги следните совети:

  Чувајте ги чисти

  Внимавајте на кабелот

  в.Складирајте ги правилно

  d.повремено менувајте ги перничињата за слушалки

  e.умерете ја јачината на звукот

  П: Дали е подобро да имате жичени слушалки?

  О: Во однос на квалитетот на звукот, ако е во MP3 формат, можеби нема да забележите голема разлика помеѓу безжични и жичени слушалки, но ако е зачуван во ALAC/FLAC/WAV, разликата во звукот може да биде поголема.Општо земено, повеќето жичени слушалки обезбедуваат подобар квалитет на звукот од безжичниот.

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја